Historia Pracowni

NASZA HISTORIA

Design Atelier to biuro projektowe
z kilkunastoletnim letnim doświadczeniem
z siedzibą w Gdańsku.

Właścicielką Design Atelier jest architekt Barbara Reiter, przewodnik po samowystarczalnej architekturze, autorka europejskiego podejścia do projektowania spełniającego kryteria zrównoważonego rozwoju, czyli poszanowania wody, zieleni i światła.

W naszym portfolio znajduje się ponad 300 projektów, między innymi koncept Piotra 4 nominowany przez Miasto Gdynia do wystawy na największych targach inwestycyjnych nieruchomości MIPIM w Cannes 2020.

Natural Home Spirit

Innowacyjną idea projektowa

W 2021 Pracownia Design Atelier zaprezentowała w Dubaju innowacyjną idee projektową Natural Home Spirit na międzynarodowych targach BIG FIVE 2021 International Building & Construction Show.

Pracownia realizuje europejskie podejście do projektowania, gdzie największą wartość upatruje się w jakości przestrzeni ocenianej po upływie czasu. Pracownia to zespół złożony z 20 doświadczonych, niezwykle kreatywnych projektantów.

Tworzymy współczesne oblicze architektury. Wprowadzamy nowe myślenie o ekologii, które jest sposobem na życie optymalne, w zgodzie ze sobą i ładem w przestrzeni, co daje poczucie sensu i odczuwalną wartość.

#Ecoszczescie

W naszym portfolio znajdują się projekty biurowców, kompleksów handlowych, hoteli, osiedli, domów oraz klinik i przedszkoli

Projektowane przez nas eleganckie i przyjazne mieszkańcom osiedla i budynki mieszkalne koncentrują się na zindywidualizowanym podejściu do każdego przedsięwzięcia. Stawiamy na proste i funkcjonalne bryły, doskonale wkomponowane w otaczający krajobraz i charakterystykę miejsca. Dbamy o poczucie komfortu i wygody mieszkańców oraz o zaspokojenie ich potrzeb społecznych – budowę poczucia wspólnoty i integracji.

Projektujemy nowe przyszłościowe koncepty osiedli. Tworzymy całościowy system, który w pełni realizuje kluczowe funkcje #Ecoszczęśliwej wspólnoty.

Taka przestrzeń staje się nowoczesną wioską i samowystarczalnym centrum, która będzie mieć swój rytm, zwyczaje i serce. Podstawowym założeniem Architekta jest modułowy, rozwojowy oraz elastyczny projekt. 

#Naturalhomespirit

Wzmacniamy integrację społeczności
jaką gwarantuje #Naturalhomespirit domu.

Zaprojektowane przestrzenie stają się przyjazne dla wszystkich pokoleń, zarówno dla rodzin z dziećmi seniorów czy par zakładających rodzinę i szukających swojego miejsca i tożsamości w roli rodziny.

Podstawową wartością marki jest metoda projektowania przestrzeni, które ludzie pokochają sercem, a nie tylko oczami. Ponad mierzalnymi proporcjami wybrzmiewa duchowy wymiar potrzeb człowieka.
Wprowadzamy twórczy aspekt architektury i projektowania wnętrz, który w rzeczywisty sposób redukuje deficyt, natury, światła i wody, a tym samym pozwala odzyskać kontakt ze sobą i drugim człowiekiem.

Adaptujemy architekturę do zmian ery post Covidowej. Zasada zrównoważonej przyszłości wymagają nowej koncepcji mieszkania, silnie wpływa na społeczny aspekt ludzi ich miasta przyszłości.

Rola Architekta

Współdziałamy opierając się na wartościach i zaufaniu

Nowa rola architekta to bycie odkrywcą, który zmieni coś w myśleniu o projektowaniu i edukowaniu w odpowiedzialności za przestrzeń i przyszłość środowiska. Moja misja urzeczywistnia się gdy tworzony przeze mnie projekt staje się częścią ekosystemu i w uzasadniony sposób komponuje samowystarczalną przestrzeń. Stałym elementem mojego stylu jest zrównoważone korzystanie z elementów zieleni, wody i światła aby wydobyć skarb natury, który pozwala czuć jedność, szczęście i spokój w domu, zapuścić korzenie.

Współdziałamy opierając się na wartościach i zaufaniu. 

Koncept zyskał uznanie miasta jako przyszłościowy i wychodzący naprzeciw potrzebie zrównoważonego rozwoju obszarów nadmorskich typu waterfront.

DESIGN ATELIER

Bądźmy w kontakcie